Samsun Oto Kiralama Firmaları

Samsun Oto Kiralama Firmaları

Samsun oto kiralama firmaları olarak elimizi taşın altına sokmuş bulunmaktayız.Samsunda oto kiralama hizmeti veren diğer Rent a car firmaları da başta olmak üzere Samsun daki araç kiralama hizmeti almak isteyenlere güvenebilecekleri bir Bağlantı paylaşmak istiyoruz.Büyük bir platform yaratmak isteyen SAMSUN Oto Kiralama Firmaları adlı dost sitemiz samsunda oto kiralama hizmeti veren bütün Rent a car firmaları toplamış ve boşta olan araçlarını sizler için yayınlamıştır.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, aşağıda paylaşacağımız makale işinize yarıyabilir okumanızı tavsiye ederiz saygılarımız Ekip rent a car...

Hangi Durumlarda Kiralık Aracın Hasarını Tüketici Ödemelidir?

Araç kiralama şüphesiz araç sahibi olmayanlar için büyük avantajdır. Ancak araba kiralarken kişilerin yaşadığı birtakım tedirgin edici durumlar olabilir. Bunların başında da kiraladıkları araç ile kaza yapmak gelir. Aslında kiralık aracınız ile kaza yapma riski, kendi aracınız ile kaza yapma riskinden daha yüksek değildir. Bir kaza yapmanız durumunda Samsun araç kiralama gibi güvenilir ve doğru firmalar ile çalışırsanız hasar, sigorta ve kasko tarafından karşılanacaktır. Ancak her ne kadar Samsun oto kiralama firmaları, müşterilerine bu konuda yardımcı olsalar da, bazı durumlarda sigorta hasarı karşılamaz ve tüm masrafı sizin karşılamanız gerekebilir.

Araç kiralamaya karar verdiğinizde öncelikle firmanızı araştırın. Ardından sigorta şartlarını mutlaka öğrenin. Çünkü bazı firmalar fiyatı düşürebilmek adına sigorta maliyetini kısabiliyorlar. Bunun yanında çok ucuz araç kiralama yapan firmaların araçlarının bakımsız ve kaskosuz olabileceğini de unutmayın.

Samsun Havaalanı Rent A Car’ dan araç kiraladığınızda, bir hasar durumunda çoğu kez sigorta masrafları karşılar ve sizin cebinizden para çıkmaz. Fakat sigortanın masrafları karşılayamadığı durumlarda vardır. Örneğin; kaza esnasında alkollü ya da bir uyuşturucu madde etkisindeyseniz, tüm masrafları ödemek zorunda kalırsınız. Sigorta şirketleri bu gibi durumlarda anlaşmalı oldukları hastanelerden rapor da isteyebilirler.

Sigorta şirketleri hasarı karşılamak için kaza sırasında aracı kimin sürdüğüne de bakarlar. Eğer aracı sözleşmeye ismi yazılan dışından biri kullanıyorsa, sigorta hiçbir şekilde ödeme yapmaz.

Yine aracı kiralayan kişinin ehliyet sahibi olmaması durumunda da sigorta şirketleri ödeme yapmazlar. Ayrıca bazen aracı ehliyetsiz olarak kiralayan firmalara da ceza kesilebilir.

İster kendi aracınız olsun ister kiralık bir araç fark etmez. Trafik kurallarına eksiksiz şekilde uymak zorundasınız. Aşırı hız yapma ve şoförün tamamen suçlu bulunması gibi durumlarda, sigorta şirketleri ödemeyi sizin yapmanızı isteyeceklerdir. Ayrıca Samsun araç kiralama firmaları ile anlaştığınız tarihler dışında kaza yaparsanız sigorta hasarı karşılamaz.

Araç kiralama şirketinden aracınızı teslim aldıktan sonra araçta bir vuruk, yanık ya da kırık olduysa sigorta şirketleri ödeme yapmayı kabul etmez.

Araç kiralama sürecinde haksız duruma düşmemek, derdinizi anlatabilmek istiyorsanız Samsun rent a car firmalarını tercih edebilirsiniz.